Безкоштовна доставка при замовленні від 5000 грн при повній предоплаті товару Детальніше...
0 грн

Як уникнути болю в зап'ястях під час їзди на велосипеді

Як уникнути болю в зап'ястях під час їзди на велосипеді

Біль у зап'ястях — поширена проблема серед велосипедистів. Друга назва — «кермовий параліч», відбувається через здавлення ліктьового нерва. Симптоми: оніміння, поколювання, біль, відчуття слабкості в руках. Все це може ускладнювати процес перемикання швидкостей і гальмування, як наслідок — привести до неприємностей на дорозі.

Причиною болю в зап'ястях може служити не тільки регулярна їзда на велосипеді, а й тривала робота за комп'ютером, наприклад.

Якщо ж біль пов'язаний саме з велосипедом, тоді кілька порад, які дозволять його запобігти.

1. Перевірте, чи підходить вам велосипед. Рівень керма та висота сидіння повинні бути налаштовані саме під вас, щоб рівномірно розподілити вагу тіла та не перевантажувати кисті та зап'ястя. При правильній посадці руки повинні бути зігнуті в ліктях. Ще один засіб перевірки — проїхатися рівною дорогою з невеликими підйомами, при цьому тримайтесь за кермо не міцно, а лише трохи. Якщо корпус завалюється вперед, значить велосипеду потрібно коригування. Зробити це можна самостійно або ж звернутися в сервісний центр, де вам все налаштують.

2. Коли посадка правильна, а кисті все одно болять, зверніть увагу, чи правильно ви тримаєте кермо. Опустіть плечі, розслабте кисті та лікті, притримуйте кермо не дуже міцно. Міняйте положення рук якомога частіше під час їзди. Беріться то верхнім, то нижнім хватом або ж за роги велосипеда. Експериментуйте, як вам буде найбільш комфортно.

3. Розвантажити руки можна за допомогою грипсів (ручки керма). Вибір розміру грипсів залежить від розміру кистей рук. Гальмівні ручки повинні бути розташовані так, щоб не було перегину та напруги в пальцях під час обхвату.

4. Полегшити біль у зап'ястях також допоможуть рукавички з гелевими вставками. Ще можна зробити подвійну обмотку керма в тих місцях, де ви кладете долоні. Під обмотку можна додатково підкласти гелеві вкладки, щоб забезпечити захист від вібрації під час руху.

5. Як перед будь-яким фізичним навантаженням, їзда на велосипеді вимагає розминки. Розігрійте свої м'язи та суглоби, зробіть розтяжку. Підійдуть найрізноманітніші вправи: обертання кистей, стискання пальців рук, віджимання. Зміцнюйте м'язи корпусу.

6. Якщо жоден із засобів не допоміг — можливо, у вас більш серйозні проблеми та варто звернутися за консультацією до лікаря.

Комфортних вам поїздок!