Безкоштовна доставка при замовленні від 5000 грн Детальніше...
0 грн

Обираємо велосипед для підлітка: про що треба знати?

Обираємо велосипед для підлітка: про що треба знати?

Підліткові велосипеди сильно відрізняються від дитячих і дорослих моделей. Це вже більш серйозні за характеристиками байки, у них більш стриманий дизайн, більше можливостей і налаштувань, ніж у транспорту, розрахованого на дітей. При випуску велосипедів для підлітків виробники враховують фізичні особливості розвитку і психологію підростаючого покоління. Хлопчики і дівчатка в усьому прагнуть наслідувати дорослих, їм не подобається, коли їх ототожнюють з дітьми, це виражається, зокрема, у виборі байків. У статті коротко розповімо, на що звернути увагу під час купівлі велосипеда для підлітка.

ОСОБЛИВОСТІ ВИБОРУ

Дитячі моделі здебільшого йдуть універсальними, і різниця між байками для хлопчиків і дівчаток полягає хіба що в кольорі. У підліткових велосипедах додаються також відмінності в конструкції, наприклад:

  • прості міські моделі розраховані на спокійних дівчаток, які люблять кататися, але без екстриму і перегонів;
  • байки з натяком на спортивні характеристики призначені для активних хлопчиків, які влаштовують змагання у дворі і прагнуть обігнати однолітків, тощо.

Однак у підліткових моделях теж є категорія унісекс - в основному ці велосипеди розраховані на порівняно високі навантаження і підійдуть любителям велоспорту незалежно від статі.
Дизайн байка для підлітків особливо важливий. Відверто "дитячі" кольори та малюнки їм уже не підходять, адже вони в усьому намагаються наслідувати дорослих. Тому виробники орієнтуються на випуск велосипедів, які зовні повторюють дорослі перегонові, трюкові, шосейні байки, адже це - один з інструментів позиціонування себе серед друзів.

РОЗМІР ВЕЛОСИПЕДА І ЗРІСТ

Перший фактор при виборі байка - відповідність його розміру зросту велосипедиста. У середньому вважається, що підліткові моделі мають раму 14-15 дюймів і колеса 24-26 дюймів. Однак це дуже умовні значення, адже всі діти ростуть по-різному, у кожного гормони працюють по-своєму. Тож у ті самі 14 років один хлопчик може бути 1,5 м на зріст, в інший - вирости майже до 2 м.

У зв'язку з цим вибирати велосипед виключно за розміром коліс нераціонально, ми радимо орієнтуватися на розмір рами. Вона безпосередньо співвідноситься зі зростом, що забезпечить ідеальну посадку і високий рівень комфорту при катанні. Для спрощення завдання ми підготували таблицю відповідності.
 

Зрiст, м Рама, см Рама, дюйм Рама, розмір
1,3-1,45 33 13 XS
1,35-1,55 35,6 14 XS
1,45-1,6 38,1 15 S
1,5-1,65 40,6 16 S
1,56-1,7 43,2 17 M
1,67-1,78 45,7 18 M
1,72-1,8 48,3 19 L
1,78-1,85 50,8 20 L
1,8-1,9 53,3 21 XL
1,85-1,95 55,9 22 XL
1,9-2,0 58,4 23 XXL
1,95-2,1 61 24 XXL
 

Важливо: як і з дитячими моделями, купувати підлітковий велосипед з розрахунку на майбутній зріст дитини не можна. Невідповідність розмірів може призвести до дискомфорту, травм, неправильного розвитку кістково-м'язового апарату. Якщо обираєте синові чи доньці 12-13 років, не шукайте модель, яка підійде і через 4-5 років. Краще пізніше поміняти велосипед на той, що відповідає поточним параметрам, ніж нашкодити здоров'ю і відбити бажання кататися.

ЯКИМИ БУВАЮТЬ ПІДЛІТКОВІ ВЕЛОСИПЕДИ?

Ми вже згадували, що в цьому віці інтереси близькі до дорослих. Тому велосипед теж має відповідати вподобанням. Основна класифікація байків така:

  • Міські - це універсальні байки, які підійдуть для катання у дворі або парку, для поїздок у справах, у магазин тощо. За дизайном моделі для дівчаток і хлопчиків помітно різняться.
  • Спортивні - це байки, наближені до дорослих гірських велосипедів. Вони розраховані на активну експлуатацію, поїздки по рівних міських дорогах і пересіченій місцевості, на високі навантаження. За дизайном вони в основному універсальні, хоча деякі виробники роблять різні велосипеди для дівчаток і хлопчиків, де головною відмінною рисою виступає, як правило, колір.
  • Туристичні - такі велосипеди розраховані на сімейні поїздки. До цієї категорії належать байки за типом гібридів, дорожніх, турінгів. Вони забезпечують комфорт і мінімізують втому при заміських поїздках на природу, зручні при тривалому катанні. Упор робиться безпосередньо на комфорт і функціональність, але не на швидкість.

Ця класифікація умовна і не відображає абсолютно всіх моделей. У деяких випадках підлітку можна вибирати повноцінний дорослий велосипед, якщо відповідають зріст і навички катання. Наприклад, якщо ваша дитина знайома з байками з самого дитинства, якщо їй подобається велоспорт, а за зростом вона помітно вища за однолітків, немає сенсу впиратися безпосередньо в підліткові моделі. Сміливо купуйте дорослий велосипед, який підійде за функціональністю і параметрами.

ЯКИЙ КОНКРЕТНО БАЙК ВИБРАТИ?

Для багатьох батьків одним із головних чинників під час купівлі велосипеда виступає ціна. Такий підхід помилковий, адже навіть найдорожчий байк може виявитися незручним для дитини, а дешевий може прийти в непридатність після першого ж заїзду. Тому звертати увагу треба насамперед на якість матеріалів і збірки. Відомі бренди, як правило, дають хорошу гарантію, у них безліч позитивних відгуків, їм важлива репутація, проте ціна їхньої продукції не всім підходить. Невідомі торгові марки - це "кіт у мішку", велосипед може виявитися класним або поганим з однаковою ймовірністю.

Якщо вам потрібен середній ціновий сегмент і висока якість, придивіться до українських виробників. Наприклад, ми в компанії "ВелоТрейд" самі займаємося складанням байків, замовляємо запчастини та комплектуючі у перевірених постачальників. Кожну модель перед випуском у продаж обов'язково тестуємо, а в разі виявлення недоліків - доопрацьовуємо і вдосконалюємо. У нас великий асортимент велосипедів для підлітків - вибрати конкретний допоможуть докладні фільтри. Якщо є питання, зателефонуйте або напишіть нашим менеджерам. Ми проконсультуємо і підкажемо модель, яка точно сподобається і підійде вашій дитині.