Безкоштовна доставка при замовленні від 5000 грн при повній предоплаті товару Детальніше...
0 грн

Обираємо велосипед для міста: на що звернути увагу?

Обираємо велосипед для міста: на що звернути увагу?

Міський велосипед, або сітібайк стає все популярнішим серед жителів великих міст. Його обирають для активного відпочинку та поїздок на роботу, навчання. Це зручніше, ніж громадський транспорт, адже не доводиться довго чекати на нього і товпитися серед інших людей. Особистий автомобіль теж програє через дороге паливо та постійні пробки – на велосипеді ви не зіткнетеся з цими проблемами. Єдина турбота - вибрати той самий байк, на якому буде комфортно їздити у справах і просто кататися парками. Коротко розповімо, у чому особливості міського велосипеда та як його вибирати.

ОСОБЛИВОСТІ МІСЬКИХ ВЕЛОСИПЕДІВ
Призначення цих байків зрозуміло з назви, але для переміщення містом багато людей обирають гірські велосипеди, вважаючи їх універсальними. Хоча МТВ і можна використовувати для поїздок у межах міста, купувати їх тільки для цього недоцільно через комплектацію, конструкцію та ціну. Чим характеризуються сітібайки:

  • відсутністю складних деталей – це забезпечує порівняно низьку ціну;
     
  • мінімальною комплектацією – у них немає механізмів, необхідних для подолання різноманітних перешкод та бездоріжжя;
     
  • розрахунком на мінімальну фізичну підготовку велосипедиста - навіть якщо ви раніше не каталися на байках, починати рекомендуємо з міських моделей, вони прості в управлінні і не вимагатимуть багато сил та вмінь;
     
  • наявністю аксесуарів – вже у заводській комплектації у більшості велосипедів є багажник, захист ланцюга, крила, які допоможуть не забруднити одяг під час поїздок у дощ або відразу після нього;
     
  • легкою рамою – вона може бути виготовлена ​​із сплаву алюмінію, невелика вага спрощує перевезення велосипеда у громадському транспорті та підйом у квартиру на високі поверхи.

Міські байки не розраховані на значні навантаження, вони розроблені для переміщення по рівному покриттю. У більшості моделей ободні гальма, є заднє ножне гальмо.

ЯКОГО РОЗМІРУ ПОВИННА БУТИ РАМА?
Головний параметр, що впливає на її вибір – зростання велосипедиста. Усереднена відповідність зростання та розміру рами виглядає так:

  • 1,45-1,55 м – 14-15 дюймів;
     
  • 1,55-1,65 м – 16 дюймів;
     
  • 1,65-1,8 м – 17-18 дюймів;
     
  • 1,8-1,9 м – 19-20 дюймів;
     
  • от 1,9 м – 21-22 дюймів.

Як бути, якщо ваше зростання «на межі», тобто 1,65 м, наприклад? Яку раму вибирати – 16 чи 17 дюймів? Якщо є можливість, "приміряйте" велосипед прямо в магазині, прокотіться на ньому і подивіться, зручно чи ні. Якщо це не варіант, телефонуйте або пишіть менеджерам - вони розкажуть параметри байка докладніше, вимірять раму в сантиметрах і порадять розмір, який точно підійде.

ЧОЛОВІЧИЙ ЧИ ЖІНОЧИЙ ВЕЛОСИПЕД?
Якби йшлося про гірські чи спеціалізовані байки, цією темою можна було б не морочитися – вони універсальні. Однак міські моделі роблять ставку на повноцінний комфорт, тому виробники випускають велосипеди з чоловічою та жіночою рамою. Їхня геометрія відрізняється, і це помітно відразу. У жіночих велосипедів верхня труба розташована нижче, що дозволяє дівчатам кататися в будь-якому одязі, у тому числі спідниці, сукні. Крім того, форма сидіння теж не однакова - під час розробки жіночих моделей конструктори врахували особливості анатомії, щоб сідло вийшло комфортним.

ЯКИМ ПОВИНЕН БУТИ ВЕЛОСИПЕД?
Існує безліч підвидів міських байків, ми виділимо основні три в залежності від конструкції:

  • Звичайні – стандартні велосипеди з чоловічою чи жіночою рамою, де їзда забезпечується обертанням педалей.
     
  • Електровелосипеди – оснащені електричним двигуном, за рахунок чого велосипедист може відпочивати під час катання (рух забезпечить двигун). Дальність поїздки та тривалість заряджання залежить від потужності акумулятора, проте завжди можна перейти на педалі та їхати стільки, скільки потрібно. Такі байки розвивають немаленьку швидкість, дозволяють взяти з собою важкий вантаж, проте вони дорожчі за звичайні моделі.
     
  • Складні – їх рама сконструйована так, що може складатися, забезпечуючи компактність сітібайка. Ця можливість корисна, якщо ви часто переміщаєте велосипед у багажнику автомобіля чи громадському транспорті. Крім того, складні моделі набагато простіше зберігати в квартирі після закінчення сезону - для них не потрібно багато вільного простору, байк можна розмістити під ліжком, за дверима, шафою та в будь-якому кутку.

ЧИ МАЄ ЗНАЧЕННЯ МАТЕРІАЛ?
Те, з чого виготовлена ​​рама, впливає на вагу та ціну велосипеда. Найбільш поширені міські байки роблять із сталі – ними порівняно низька ціна, але вони важкі, особливо дівчат. Якщо за основу взято алюмінієвий сплав, вийде легкий, добре керований велосипед, але він буде трохи дорожчим. Найлегші та найдорожчі моделі виробляють з карбону, проте це рідкість. Вся справа у собівартості сировини – вона висока, тому масово випускати з вуглеволокна прості міські байки нераціонально. В основному карбон використовують під час виробництва професійних спортивних велосипедів.

ІНШІ ОСОБЛИВОСТІ КОНСТРУКЦІЇ

  • Колеса. Їхня ширина і діаметр мають значення при катанні на різних типах покриття. Якщо періодично ви плануєте їздити ґрунтовими дорогами, зупиніться на широких 26-дюймових колесах. Збираєтесь кататися тільки асфальтом? Тоді роздивляйтеся тонкі колеса на 28 дюймів – вони забезпечать гарний накат і пристойну швидкість. У доладних моделей зазвичай стоять колеса на 20 дюймів, адже в них все зроблено в ім'я компактності.
     
  • Кількість передач. Тут все залежить від рельєфу місцевості, якою ви плануєте їздити. Якщо він горбистий, радимо вибирати велосипед із трансмісією на велику кількість передач, щоб було простіше долати круті підйоми та спуски. Якщо місцевість в основному рівна, підійдуть простіші моделі, до того ж вони дешевші. Але найраціональнішим рішенням стане «золота середина» – моделі із планетарною втулкою на 3-7 передач. Вони дозволять з комфортом добиратися будь-якою місцевістю і не вимагають складного догляду.
     
  • Сидіння. Воно має велике значення для комфорту загалом і впливає на те, як довго ви зможете їхати без утоми. Тим, хто має в планах тривалі поїздки, рекомендуємо купувати сидіння анатомічної форми. Їх роблять з натуральної шкіри або якісного синтетичного матеріалу, тому ви не потієте і нічого не натираєте. Крім того, виробники випускають дешевші аналоги зі штучної шкіри та пінопропілену. Такі сидіння теж можна використовувати, але вони менш комфортні, можуть створювати парниковий ефект влітку. Для дівчат є спеціальні сідла, в яких враховані анатомічні особливості жіночого тіла.
     
  • Вилка. У більшості міських моделей вона жорстка, амортизатор не виступає необхідним елементом (з його функціями асфальтованого покриття з успіхом справляються великі колеса). Якщо дороги у вашому населеному пункті залишають бажати кращого, розгляньте гібридний сітібайк, де встановлено м'яку вилку початкового рівня.
     
  • Аксесуари. Як правило, всі міські моделі виробляються з відбивачами, але при частій їзді в темний час доби цього мало, тому додатково радимо встановити передні та задні фари. Не забувайте про елементи особистої безпеки: велошолом, окуляри, рукавички. Шолом обов'язково має бути за розміром, не бовтатися та не здавлювати голову. Корисним стане ремонтний набір: він дозволить швидко відремонтувати велосипед навіть у польових умовах. Для комфортних поїздок у справах та прогулянок купіть місткий багажник, велосумку – так ви зможете не возити із собою рюкзак та знизити навантаження на спину.

Якщо залишилися питання, пишіть чи дзвоніть нашим менеджерам. Ми розповімо все про різні моделі і порадимо сітібайк саме для вас.