Безкоштовна доставка при замовленні від 5000 грн Детальніше...
0 грн

Що потрібно знати про вибір велосипедних окулярів?

Що потрібно знати про вибір велосипедних окулярів?

Велоокуляри - один з найважливіших елементів захисту при катанні на велосипеді. Причому не має значення, ви професіонал, який регулярно тренується та бере участь у змаганнях, або любитель, який виїжджає на покотушки кілька разів за сезон. У будь-якому випадку велосипедні окуляри повинні стати вашим другом та невід'ємною частиною екіпірування. Про те, як їх вибрати, розповімо у статті.

ДЛЯ ЧОГО ОКУляри ПОТРІБНІ ВЕЛОСИПЕДИСТУ?

Навіть звичайне катання на байку пов'язане з підвищеним ризиком. Якщо ви любите їзду бездоріжжям, крутими гірськими схилами тощо, ймовірність отримати травму зростає в рази. Які небезпеки загрожують очам:

  • Ультрафіолет. При яскравому сонці ультрафіолетові промені згубно впливають на сітківку. При тривалому та регулярному впливі цих променів можуть виникнути серйозні проблеми із зором, іноді навіть настає сліпота.
  • Фари зустрічних транспортних засобів. Якщо ви часто їздите в темний час трасами загального користування, напевно стикалися з ефектом тимчасового засліплення. Особливо це актуально, якщо назустріч рухається машина з далеким світлом, і водій не перемикає фари на ближній. Осліплення короткочасне, проте втрата контролю над обстановкою навіть на мить здатна спричинити серйозну ДТП.
  • Сміття, дрібне каміння, бруд. Під час руху на високій швидкості все це «добро» летить у вічі, змушуючи велосипедиста часто моргати і відволікатися від дороги. Особливо актуально при поїздках після дощу, коли з-під коліс вилітають грудки бруду, або бездоріжжям у суху погоду, коли піднімається стовп пилу. Окрім дискомфорту, сторонні тіла, що потрапили у вічі, можуть спровокувати серйозні офтальмологічні захворювання.
  • Гілки. При поїздках горами і лісами нерідко в обличчя летять гілки кущів і низьких дерев, які можуть травмувати очі, якщо вони не будуть захищені.

Це лише кілька причин, через які при катанні на велосипеді обов'язково треба одягати очки. Скажімо також, що звичайні сонцезахисні аксесуари не підійдуть, хіба що у вас у планах – повільна велопрогулянка у найближчому парку. В інших випадках потрібні спеціальні спортивні моделі, розроблені безпосередньо для велосипедистів.

ЯКИМИ ПОВИННІ БУТИ ВЕЛОСИПЕДНІ ОКУЛярИ?

При їхньому виборі треба враховувати кілька факторів, розповімо про них докладніше.

Посадка та форма

Виробники спортивних окулярів випускають їх в анатомічній формі та обтічні. За рахунок цього аксесуари щільно прилягають до обличчя, не залишаючи проміжків, але при цьому не стискаючи м'язи. Практично у всіх моделей витягнуті лінзи – це зроблено для захисту від бокового вітру і можливості нормально задіяти периферичний зір. Посадка хороших спортивних очок ніколи не буде надто високою. В іншому випадку нижня межа аксесуара потрапляє в поле зору та заважає огляду, відволікає від дороги. Щоб окуляри нормально сиділи на голові і не сповзали навіть за активного руху, їх дужки роблять подовженими. Так вони краще фіксуються, але не давлять на голову.

Матеріал

Для виготовлення оправи та лінз виробники використовують ударостійкий полімер або полікарбонат. Це легкі за вагою матеріали, при цьому дуже міцні, що умовно не б'ються. При падінні або іншому сильному механічному впливі вони можуть тріснути, деформуватися, але не розлітаються на дрібні осколки, як традиційне скло. Так як велосипедний спорт пов'язаний з високим ризиком травматизму, спортивні очки ніколи не роблять зі скляними лінзами. Адже при ударах вони легко б'ються, а уламки можуть потрапити в око, що загрожує навіть повною втратою зору.

Конструкція

У багатьох моделях велосипедних окулярів передбачені гумові накладки в зоні перенісся та на дужках. Якщо ви думаєте, яку модель купувати з ними або без них, вибирайте перший варіант. Гумові накладки служать своєрідним додатковим фіксатором і не дають окулярам злетіти при активному русі, в спеку, коли людина сильно потіє, та ін. Вони не натирають шкіру, при цьому забезпечують комфорт за будь-яких умов. У деяких моделях також можна регулювати окуляри в області перенісся.

Існують велосипедні окуляри з можливістю заміни лінз. Це хороший варіант для тих, хто катається багато, часто та довго. Забігаючи наперед, скажемо, що для різних кліматичних умов призначені різні лінзи. Щоб не купувати кілька пар окулярів, можна замовити одні, але зі лінзами, що знімаються, і змінювати їх при необхідності.

Для тих, хто дуже цінує швидкість, трюки та інші велосипедні активності, виробники передбачили окуляри-трансформери. Їхня особливість у тому, що дужки можна зняти, а замість них використовувати спеціальну гумку, яка міцно зафіксує аксесуар на голові. У таких моделях по всьому периметру лінзи є гумова підкладка, щоб запобігти падінню. У них також є вентиляційні отвори, щоб особа не потіла.

Лінзи
У цьому випадку важливі такі фактори:

  • Колір. Лінзи бувають прозорими, у жовтому та чорному. Перші підійдуть для поїздок пізно ввечері чи вночі, коли темно. Жовті та помаранчеві лінзи призначені для покатушок у похмуру погоду. Вони роблять темні ділянки дороги світлішими, посилюють контраст, якого так не вистачає в сутінках. Чорні чи сірі лінзи добре захищають від яскравого світла. Однак для поїздок густим лісом вони не підійдуть – можна не помітити перешкоду, бо оку буде мало світла. Тим, хто має поганий зір, рекомендується розглянути градієнтні лінзи – зверху темніше, знизу світліше. Вони захистять від яскравого світла, але не заважатимуть досконально бачити дорогу та навколишнє оточення.
  • Ступінь затемнення. Їх є три. Чим вищий ступінь, тим більш яскраві промені розраховані окуляри. Наприклад, аксесуари з першим ступенем затемнення можна надягати при слабкому сонці, яке ледь показується з-за хмар. У яскравий сонячний літній день такі окуляри виявляться безсилими, необхідний третій ступінь. Крім того, є аксесуари-хамелеони. Ступінь їх затемнення змінюється залежно від рівня освітленості довкола. Однак ціна таких очок помітно вища, ніж звичайних спортивних.
  • Напилення. Один із прикладів – дзеркальна поверхня. Сонячні промені відбиватимуться від неї, тому очам буде комфортно навіть у найяскравіший день. Є моделі з гідрофобним покриттям – у такому разі при попаданні води на поверхню окулярів вона дуже швидко стікатиме з неї, не заважаючи огляду. В аксесуарах преміум-класу використовують лазерне антифогове напилення. Воно не псується навіть при активній експлуатації, а його особливість у тому, що окуляри не запітніють за жодних умов. Деякі моделі дозволяють вставити скляні лінзи з діоптріями – для людей із поганим зором. Однак, на наш погляд, це не найпрактичніший варіант. Адже при падінні скло б'ється, може потрапити у вічі, і від вставки буде більше шкоди, ніж користі. Якщо у вас є проблеми із зором, розгляньте варіант із контактними лінзами – у такому разі ви зможете носити звичайні велосипедні окуляри. Проте остаточне рішення із цього приводу приймає лише офтальмолог.

Крім того, при купівлі велосипедних окулярів має значення ціна. Якісні моделі із міцних матеріалів та з потрібним напиленням не можуть бути надто дешевими. У той же час, у деяких випадках є значна націнка за бренд. Тому спочатку подумайте, чого ви хочете від велосипедних окулярів, які можливості у них повинні бути. Вибрати модель під ваші потреби та бюджет допоможуть фахівці у нашому магазині. Вони проконсультують, розкажуть про особливості різних аксесуарів і порадять, який підійде саме вам.