Безкоштовна доставка при замовленні від 5000 грн при повній предоплаті товару Детальніше...
0 грн

Вибір дитячого велосипеда

Вибір дитячого велосипеда

Про користь катання на велосипеді для дитини сказано давно і багато. Регулярна активність тренує вестибулярний апарат, сприяє розвитку кістково-м'язової системи, дає змогу проводити більше часу на відкритому просторі в компанії однолітків тощо. Однак, щоб прогулянки на велосипеді пішли дійсно на користь, а не на шкоду, треба вибрати відповідний байк. Про те, чому це так важливо і на що дивитися під час купівлі, коротко розповімо нижче.

ЧОМУ ВИБИРАТИ ВЕЛОСИПЕД ДИТИНІ ТРЕБА РЕТЕЛЬНО?

Будь-який байк має відповідати людині, яка буде на ньому їздити, за розміром, це ж стосується дітей. Тобто під час купівлі треба враховувати діаметр коліс і розмір рами велосипеда. Це важливо з кількох причин:

  • Якщо велосипед більший за потрібний, дитина може просто не дістати до педалей, тому кататися вона не зможе фізично.
  • Якщо байк менший, коліна впиратимуться в кермо, через що поїздки теж навряд чи можливі.
  • При використанні велосипеда не за розміром навантаження на опорно-руховий апарат розподіляється нерівномірно, тому дитина росте неправильно, можуть бути фізичні дефекти, які дадуть про себе знати, коли вона подорослішає. Крім того, дуже швидко виникає перевтома, м'язи перевантажуються, задоволення від такого катання не буде.
  • Через незручність і дискомфорт під час їзди значно підвищується ризик впасти з велосипеда й отримати травму.

Як зрозуміти, який розмір байка потрібен вашій дитині? Для проведення розрахунків треба знати кілька параметрів самого малюка - зріст, вік і довжину крокового шва. Розглянемо кожен із пунктів детальніше.

ЗРІСТ І ВІК

Зрозуміло, у кожного показники індивідуальні, і не всі діти відповідають усередненим показникам: хтось росте швидше, хтось - повільніше, у багатьох вирішальну роль відіграє спадковість, через що дитина може бути вищою або нижчою за загальноприйняті норми за зростом у конкретному віці. Однак як орієнтир можна використовувати усереднені показники зросту і віку малюка, відповідно до чого вибирати діаметр коліс майбутнього байка.
Для наочності пропонуємо таку таблицю із середніми значеннями.

Вік, років

Зріст, см

Розмір коліс, дюйми

3-4

90-100

12

4-5

95-105

14

5-6

100-115

16

6-8

110-120

18

7-9

115-130

20

9-11

135-145

24

11-14

>145

26

Якщо зріст не відповідає зазначеному в таблиці віку, орієнтуйтеся безпосередньо на фізичний параметр, тобто сам зріст. Повторимося, що все індивідуально, тому враховуйте показники своєї дитини.

Корисна порада: деякі батьки в спробах заощадити вирішують купувати велосипед наприкінці сезону, щоб потрапити на знижки та розпродажі. Це непоганий спосіб узяти хороший байк за порівняно низькою ціною, однак не у випадку з дитячими моделями. Вся справа в активності росту дитини. За півроку, які минуть до весни, ваш син чи донька можуть значно вирости, і велосипед уже буде не за розміром. Відповідно, користі від нього не буде, доведеться продавати і купувати новий - це додаткові витрати і зіпсований настрій вашої дитини.

КРОКОВИЙ ШОВ

Під цим терміном мається на увазі довжина ноги, що вимірюється по внутрішній стороні. Щоб дізнатися її, виміряйте відстань від підлоги до промежини дитини - отримане значення і буде тим самим кроковим швом. Ноги при цьому мають стояти разом, оскільки стрічка або рулетка під час виміру має розташовуватися строго перпендикулярно підлозі. У чому важливість параметра? Він дає змогу зрозуміти, чи дістане малюк до землі двома ногами, якщо висота сидіння велосипеда мінімальна. Щоб забезпечити безпеку, запобігти падінню і отриманню травм, достатньо, щоб дитина торкнулася землі подушечками стоп - у цьому разі вона зможе утримати рівновагу. Особливо це важливо, якщо ви тільки вчите дітей кататися на велосипеді - на самому початку освоєння навички необхідно забезпечити безпеку. Крім того, в особливо чутливих дітей падіння з велосипеда може спричинити психологічну травму і зовсім відбити бажання коли-небудь кататися на байку.

Якщо ви купуєте велосипед у звичайному магазині, обов'язково відвідайте його разом із дитиною. Так вийде точно зрозуміти, чи підходить він за зростом, чи зручно малюкові в сідлі, чи подобається йому взагалі майбутній двоколісний друг.

Якщо обираєте інтернет-магазин, обов'язково попередньо проведіть потрібні заміри, а потім звіртеся з таблицею відповідності, яку ми підготували нижче.

Кроковий шов, см

Діаметр коліс, дюйми

35-42

12

40-50

14

45-55

16

50-60

18

55-63

20

60-72

24

От 72

26

У разі виникнення проблем або сумнівів, коли кроковий шов знаходиться на стику двох розмірів (наприклад, 55 см), краще проконсультуватися у наших менеджерів. Вони поставлять кілька додаткових запитань і на підставі ваших відповідей підкажуть, який конкретно розмір підійде вашому малюкові.

А можна купити велосипед трохи більший, щоб дитина прокаталася на ньому довше? Це популярне запитання від батьків, однак у всіх випадках відповідь - ні. Брати байк "на виріст" категорично не можна, адже в даний момент часу він не підійде дитині за розміром. У результаті ви зіткнетеся з усіма наслідками, що випливають, описаними в першому розділі статті. Тому краще купувати новий велосипед, коли малюк "переростає" старий, ніж один раз заощадити, а потім розбиратися з проблемами зі здоров'ям.

Далі розглянемо інші популярні запитання і дамо на них відповіді.

ЩО МАЄ БУТИ В КОНСТРУКЦІЇ ДИТЯЧОГО ВЕЛОСИПЕДА?

Тут мова піде не про стандартну комплектацію байка за типом рами, керма, сидіння тощо. Зупинимося на додаткових елементах: у деяких моделях вони не передбачені виробником, проте обов'язково рекомендуємо докупити їх разом із придбанням велосипеда.

  • Захист ланцюга. Це спеціальна накладка, яка прикриває ланцюг. У неї відразу дві важливі функції. Перша - захист одягу від бруду і пилу. Особливо це актуально, якщо тільки пройшов дощ, а дитина одразу пішла кататися. У такому разі на вас неминуче чекає прання, коли вона повернеться, однак із захистом ланцюга краплі від калюж і шматки бруду не залишаться на речах. Друга функція - захист дитини від падіння. Якщо на ній занадто вільний одяг, його елементи можуть потрапити в ланцюг. Річ заплутається, ланцюг не зможе нормально прокручуватися, дитина втратить керування і рівновагу, в результаті впаде. Тому захист ланцюга - обов'язкова вимога, якщо ви хочете забезпечити безпеку малюка і не прати речі після кожної прогулянки.
  • Хороша гальмівна система. Це те, що має бути апріорі, однак при виборі байка звертайте увагу, які гальма встановлені, чи зручно буде ними користуватися. Гальмівні системи можна об'єднати у дві великі групи - передні та задні. Потренуйте дитину користуватися ними, переконайтеся, що вона не губиться в екстреній ситуації та зможе швидко загальмувати, коли це буде потрібно. Крім того, перевірте, щоб малюк зміг без зусиль дотягуватися до гальм.
  • Світло. Під час катання вдень воно не має вирішального значення, але якщо дитина їхатиме в погану погоду або в сутінках? До того ж наявність світловідбивних елементів і фар - обов'язкова умова для їзди дорогами загального користування, прописана в ПДР. Коли малюк стане дорослим, йому доведеться дотримуватися правил, тому краще почати привчати до них з раннього віку. Для велосипеда передбачені різні передні і задні фари - погортайте каталог, у нас в магазині представлено багато моделей.
  • Дзвінок. Дитина повинна мати можливість подати сигнал іншим дітям або перехожим про своє наближення. Наприклад, вона розуміє, що не зможе загальмувати або об'їхати людину, у такому разі вона натискає дзвінок, і перехожий сам відійде вбік. Це теж один з елементів безпеки, яким не варто нехтувати.

ЧИ ПОТРІБНІ ОПОРНІ КОЛЕСА НА ДИТЯЧИХ ВЕЛОСИПЕДАХ?

Поряд із триколісними існують байки з чотирма колесами. Додаткова пара розташовується на задньому колесі, вона не бере участі в катанні, оскільки коліщатка розташовані трохи вище рівня землі. Їх створення мало благу мету: підстрахувати дитину, щоб вона не впала, навчаючись їздити на двоколісному велосипеді. Тобто при завалюванні на бік байк не впаде, оскільки він утримається на додатковому колесі. Багато батьків вибирають такі моделі, щоб дитина не травмувалася, адже під час навчання падіння неминучі.

Однак у цьому криється і мінус подібних велосипедів. Хоча вони розраховані на прискорення навчання, у багатьох випадках "працюють" навпаки, тобто гальмують. Чому так відбувається: дитина знає, що точно не впаде, тому здатність утримувати рівновагу не тренується, навичка не розвивається. Пам'ятайте, що малюк росте, і ви не помітите, як почнете шукати йому підлітковий байк, а там уже додаткової пари коліс точно не буде.

Тому брати чи не брати дитячий велосипед з опорними колесами - тільки ваше рішення, але ми рекомендуємо ставити їх тільки в крайньому випадку, наприклад, якщо у дитини сильний психологічний страх, який дійсно заважає сісти на байк. Постарайтеся якомога швидше викорінити його і прибрати додаткову пару коліс, щоб малюк міг повноцінно вчитися кататися.

Якщо боїтеся, що почуття рівноваги недостатньо розвинене, запропонуйте дитині біговел або самокат. Біговел - майже той самий велосипед, тільки без коліс, він рухається за рахунок роботи ніг малюка. На нього можна саджати дитину з 3-4-річного віку, проте все індивідуально.

ЧИ ПОТРІБНЕ ГАЛЬМО ЗАДНЬОЇ ПЕДАЛІ?

Заднє педальне гальмо, як правило, встановлюється на моделях для дітей дошкільного віку та молодших школярів. Малюкам простіше і зрозуміліше використовувати таке гальмо, тому воно безпечніше для них. Для старших дітей (зазвичай це байки з діаметром коліс від 24 дюймів, але іноді зустрічаються і 20-дюймові) випускають велосипеди з двома ручними гальмами і перемикачем. Вони трохи складніші в освоєнні, тому обов'язково простежте, щоб дитина навчилася ними правильно користуватися.

ЧИ ПОТРІБНА ЗАХИСНА АМУНІЦІЯ?

До неї належать шолом, рукавички, наколінники, налокітники.

  • Шолом - обов'язковий елемент велосипедної екіпіровки, і привчати до нього треба чим раніше, тим краще. Якщо є дитяче сидіння на вашому байку, і ви періодично берете дитину з собою, не забувайте одягати цю амуніцію і їй, і собі. По-перше, так звикання до шолома пройде швидше і простіше, по-друге, особистий приклад батьків - найкраща мотивація в ранньому віці. Шолом необхідний для захисту голови від травм під час падінь і аварій, він підкреслює стиль. Якщо малюк вперто не хоче вдягати шолом, можна сказати, що в шоломі він схожий на професійного спортсмена. Для кращого ефекту назвіть ім'я якогось відомого велосипедиста - дітям подобається бути схожими на зірок.
  • Велосипедні рукавички також мають значення для безпеки. По-перше, вони захищають руки від натирань, по-друге, не дають змоги ковзати по керму, якщо долоні спітніють. Особливо такий аксесуар важливий у літню пору, коли спекотно.
  • Наколінники та налокітники - їх не можна назвати обов'язковими компонентами, як шолом, проте вони теж корисні в плані уникнення травм. Пошкодження ліктів або колін - це боляче, а якщо вони серйозні, то можуть мати наслідки і пізніше. Тому краще перестрахуватися й обзавестися повним комплектом захисної амуніції.

Це основні рекомендації щодо вибору дитячого велосипеда. Зрозуміло, для малюків має значення колір та інші елементи оформлення байка, тому придивлятися до нього краще разом з дитиною.

Якщо залишилися питання, зателефонуйте або напишіть нашим менеджерам. Вони розкажуть, яка модель підійде конкретно вашій дитині, виберуть увесь комплект екіпірування, щоб після отримання замовлення ви з малюком змогли одразу приступити до освоєння двоколісного транспорту.