Безкоштовна доставка при замовленні від 5000 грн Детальніше...
0 грн

Електровелосипед vs. звичайний: що вибрати?

Електровелосипед vs. звичайний: що вибрати?

Електровелосипед vs. звичайний: що вибрати?

Поряд зі звичайними велосипедами зараз популярними виступають їхні електричні аналоги. Обидва вони - гарне рішення для прогулянок і поїздок на роботу, це найдешевший у купівлі та експлуатації вид особистого транспорту, який позбавить від заторів, додаткових витрат і забруднення навколишнього середовища. У статті коротко опишемо плюси і мінуси кожного різновиду велосипедів і постараємося відповісти на питання, який з них вибрати.

Чим відрізняються класичний і електричний байки?

Зовні вони майже однакові: два колеса, кермо, педалі, гальма тощо. Єдина значна різниця - наявність електричного двигуна в електровелосипеда, дисплея та акумулятора. За рахунок цього такі байки помітно важчі за класичні аналоги.

Призначення у них теж різне. Звичайні велосипеди, як правило, обирають для занять спортом (аматорських і професійних), активного відпочинку, тобто для задоволення. Електробайк розрахований на те, щоб швидко дістатися з однієї точки в іншу, витративши при цьому мінімум зусиль. Тому електричні велосипеди купують для поїздок на роботу або навчання.

Переваги та недоліки класичного байка

Спочатку зупинимося на плюсах:

  • Користь для здоров'я. Під час їзди на звичайному велосипеді доводиться крутити педалі, завдяки чому тренуються м'язи ніг, спини, рук, загалом зміцнюється кістково-м'язова система. Такі навантаження корисні для серцево-судинної, дихальної, імунної систем. Регулярні поїздки на велосипеді позитивно позначаються на якості сну, формують правильну поставу, покращують настрій. Крім того, любителям велопрогулянок не загрожує ожиріння і гіподинамія, яка дуже погано впливає на здоров'я. Катання на звичайному велосипеді особливо показано офісним працівникам і всім, хто змушений більшу частину дня проводити в сидячому положенні.
  • Екологічність. Велосипеду не потрібне паливо, він їде тільки за рахунок мускульної сили людини. Тому такий транспорт - найкращий вибір для тих, кому справді не байдужа екологічна ситуація.
  • Ніяких заторів. На відміну від автомобілістів, велосипедистам не треба стояти в нескінченній черзі з машин, чекаючи зеленого світла, адже байк пересувається максимально близько до бордюру і може під'їхати впритул до світлофора.
  • Економія. Виробники випускають велику кількість різних за типом, функціональністю та ціною велосипедів, тому можна знайти особистий двоколісний транспорт на будь-який бюджет. До того ж вам не треба витрачати гроші на паливо, паркування, а обслуговування набагато дешевше, якщо порівнювати з автомобілями.
  • Не потрібне водійське посвідчення і страховка. Хоча дорослі мають їздити звичайними дорогами загального користування, отримувати права і регулярно купувати страховку на велосипед не треба. Однак знати правила дорожнього руху необхідно, причому не тільки розділ для велосипедистів. Доведеться вивчити знаки, сигнали рукою, а також правила для автомобілів, адже ви їздитимете поруч із ними.
  • Належність до величезної глобальної субкультури. Зараз велосипедний спорт на піку популярності, існують цілі фанклуби любителів байків, завдяки чому кожен велосипедист може відчути себе частиною великої компанії фанатів.

Які недоліки є у звичайних велосипедів? Для кожної дисципліни і стилю катання потрібен окремий велосипед. Наприклад, на міському байку ви не поїдете по гірських схилах або бездоріжжю. Тому якщо велосипед вам потрібен для різних цілей, то доведеться купувати як мінімум дві моделі, а це вже дорого.

Велосипед алюміній 29" Discovery BASTION AM DD

Крім того, добиратися на звичайному велосипеді на роботу чи навчання - не надто практичне рішення. При активному русі ви неминуче почнете потіти, а можливість прийняти душ і переодягнутися є не на всіх підприємствах і не у всіх офісах. Є й питання з паркуванням: воно передбачене далеко не скрізь, тому доведеться забирати велосипед із собою. Однак це проблема не лише класичних, а й електричних байків.

Ще один момент - інфраструктура для велосипедів і культура сприйняття велосипедистів. Це теж стосується обох типів байків. Парковок в Україні хоч і стало більше, але все одно недостатньо, щоб на двоколісний транспорт пересіло все населення. Велосипедні доріжки - скоріше рідкість, тому на дорогах часто відбуваються конфлікти між велосипедистами та автомобілістами.

Плюси та мінуси електровелосипедів

Їх розробка розпочалася понад століття тому, проте за розвитком автомобілебудування про них успішно забули, і справжня їхня популярність припала на недавній час. Серед основних переваг електричних велосипедів:

Електровелосипед 27.5" Leon OXFORD

  • Наявність двигуна. На такий байк можна просто сісти і поїхати, як на машині, не використовуючи власну мускульну силу. Тому електровелосипеди - раціональне рішення для людей похилого віку, а також для людей, у яких серйозні проблеми зі здоров'ям, і високі навантаження протипоказані.
  • Більшість електровелосипедів універсальні. На них можна їздити асфальтованими і ґрунтовими дорогами, пересіченою місцевістю. Для бездоріжжя вони не призначені, проте проблему можна розв'язати встановленням ширших коліс.
  • Хороший запас ходу. Одного заряду акумулятора вистачає в середньому на 25-30 км, але є моделі з потужними батареями, які можуть працювати до 100 км без підзарядки.
  • Порівняно висока швидкість. Як правило, електричні велосипеди можуть розвивати швидкість до 40 км/год, хоча на практиці середнє значення сягає 25-30 км/год. Це однозначно швидше, ніж пішки, а іноді набагато швидше, ніж в автомобільному заторі.
  • Для зарядки не потрібно особливих пристосувань. Зарядити акумулятор можна від звичайної побутової мережі, тривалість зарядки залежить від ємності батареї і становить 4-7 годин - можна поставити на ніч. У деяких моделях акумулятор знімний. У такому разі ви зможете зарядити його на роботі або брати з собою запасний.
  • Економія на ціні проїзду. Хоча електровелосипед все ж витрачає енергію, це дешевше, ніж громадський транспорт, особливо якщо вам доводиться щодня використовувати кілька його видів.
  • Ніякої втоми і запаху поту. Під час їзди на електричному байку ви не напружуєтеся, не потієте, тому не потрібно йти в душ і переодягатися після поїздки.
  • Педалі ніхто не відміняв. Навіть якщо акумулятор розрядиться, а запасного або можливості зарядити у вас немає, можна крутити педалі, як на звичайному велосипеді. У цьому його велика перевага перед електросамокатами або гіроскутерами, які в разі розрядки доведеться або штовхати, або нести.

Як і у класичних байків, у електровелосипедів є недоліки. Вони дорожчі і більше важать - до 30 кг. Причина - наявність додаткових комплектуючих у вигляді мотора і батареї. Через масивність крутити педалі на ньому буде важче, особливо якщо їдете під гору, також складніше заносити в квартиру, що актуально для жителів верхніх поверхів.

Електровелосипед 29" Leon CHALLENGER

У зимовий час електровелосипеди теж можна використовувати, тільки змінити колеса на ширші (як у фетбайків). Однак при мінусовій температурі акумулятор розрядиться швидше, відповідно, запас ходу буде меншим. До того ж електробайк проїде не скрізь - наприклад, для поїздок по горах він не пристосований.

Що вибрати?

Відштовхуйтеся від цілей, для яких вам потрібен велосипед. Якщо до душі велоспорт, любите покатушки бездоріжжям, лісами чи міськими парками, зупиніться на класичному байку. Він потребуватиме зусиль, проте подарує чимало задоволення під час поїздок. Якщо вам треба швидко добиратися на навчання чи роботу, а стояти в заторах чи їздити громадським транспортом ви не хочете, розумним рішенням стане електровелосипед.

Що стосується конкретної моделі, краще орієнтуватися на власні потреби та смаки. Проконсультуйтеся з нашими менеджерами, щоб зрозуміти, який велосипед вам підійде.