Каталог продукції

Обираємо складаний велосипед: на що звернути увагу?

Зробити репост

Серед різних моделей міських велосипедів на окрему увагу заслуговує складаний. Його основна перевага - компактність за рахунок механізму складання, що дуже подобається жителям великих міст. Такі байки не розраховані на покатушки по складному рельєфу, проте в насиченому міському трафіку їм немає рівних. Уже готові стати власником комфортного і невеликого велосипеда для їзди на роботу чи навчання, але не знаєте, на чому конкретно зупинитися? Фахівці нашого магазину підготували кілька універсальних порад, які допоможуть не розгубитися в асортименті.

Чим хороші складні велосипеди?

Перш за все, зазначимо, чому варто звернути увагу на складні моделі:

  • Зручність перевезення в транспорті. Поширена ситуація - пункт призначення (місце роботи чи навчання, наприклад) знаходиться на іншому кінці міста, куди без громадського транспорту не дістатися. Однак до найближчої зупинки теж велика відстань, подолати яку найзручніше на велосипеді. Стандартну модель двоколісного друга не завжди вийде взяти з собою в транспорт, іноді це просто заборонено. У такому разі виручить складна модель - її можна скласти, зменшивши розмір приблизно вдвічі.
  • Зручність зберігання. Крім перевезення в транспорті, актуальне питання зі зберіганням велосипеда. Похвалитися великою житловою площею може не кожен, а тому і зберігати байк іноді ніде. Зі складними моделями ця проблема вирішується сама собою - його можна поставити в будь-якому кутку, покласти під ліжко тощо.
  • Безпека. Випадки крадіжки велосипедів зі спеціальних парковок - не рідкість, але знаходять лише одиниці. Щоб не переживати про збереження, найкраще забирати байк із собою. Зі стандартною моделлю це не завжди можна реалізувати, складну ж можна поставити поруч із собою практично в будь-якому місці (і навіть зайти з нею в магазин).

Це основні причини, через які міські жителі все частіше обирають складні велосипеди. Тепер розглянемо, на що звернути увагу під час купівлі.

Компактність

Так, усі складні моделі невеликого розміру, однак і тут є відмінності. Існує дві категорії таких байків:

  1. Порівняно великі. Вони дарують повноцінний комфорт, за технічними характеристиками практично не відрізняються від повнорозмірних аналогів, у них колеса на 24-26 дюймів в більшості випадків, наприклад моделі Formula Smart або Formula Hammer. Такі велосипеди призначені для комфортних поїздок по місту, а здатність складатися - додаткова фішка, яка допоможе більш компактно розмістити їх для зберігання в будинку.
  2. Маленькі. Тут встановлюють колеса всього на 20 дюймів, як на Dorozhnik Onyx. Зовсім компактні байки не розраховані на високу швидкість, однак це від них і не потрібно. Їхні основні переваги безпосередньо в розмірах - жодного дискомфорту в громадському транспорті, в найменш габаритній квартирі або офісі. Вони стануть вашими найкращими друзями, щоб швидко дістатися до найближчого магазину, на зупинку або в інше місце.

Вага

Одна з ключових характеристик, адже складаний байк має на увазі його часте перенесення в руках (особливо якщо ви живете не на першому поверсі, а в будинку відсутній або зламався ліфт, у таких ситуаціях мала вага - дуже вагомий аргумент). При цьому конкретних універсальних рекомендацій бути не може, адже поняття легко чи важко суб'єктивне. Тому орієнтуйтеся на власну фізичну підготовку. Наприклад, підліткам, дівчатам, літнім людям варто брати максимально компактні велосипеди з полегшеною рамою (як правило, з алюмінію).

Для фізично підготовлених, великих людей вага велосипеда - другорядне поняття, адже важливішою стає міцність. У такому разі вибирайте сталеву раму або алюмінієву, але з товстостінними міцними трубами. В іншому разі і так крихкий вузол роз'єму (а він завжди такий у складних моделях) може не витримати підвищених навантажень.

Чоловічі та жіночі моделі

У міських складних моделях майже немає вираженої різниці між жіночими і чоловічими байками. Оскільки рама має складатися, вона буває тільки однотрубною, хоча розміщувати цю трубу можна знизу, посередині або під нахилом, що й зумовлює відносну різницю. Загалом складні велосипеди можна сміливо називати універсальними - за ступенем комфорту різниці для чоловіків і жінок тут немає. Єдиний момент - дизайн і наявність додаткових аксесуарів, що і може вказувати на чоловічу або жіночу модель. Здебільшого це маркетинговий хід, хоча оснащення, аксесуари та дизайн теж відіграють свою роль при виборі. Тобто в цьому випадку покладайтеся на власний смак, адже велосипед має подобатися.

Міцність

Це дійсно ключова характеристика, яка впливає на те, чи комфортно вам буде їздити і скільки взагалі прослужить транспорт до першого ремонту. Визначити міцність "на око" навряд чи вийде - тут потрібен чималий досвід. У цьому разі можна проконсультуватися з продавцями в магазині, запитати поради на профільних форумах або поспілкуватися з другом-професіоналом, якщо такий є.

Ми в магазині "ВелоТрейд" зацікавлені в тому, щоб ви вибрали надійний двоколісний транспорт і залишилися задоволені покупкою. Тому ми завжди чесно розповідаємо про плюси і мінуси моделей відповідно до вашої ситуації. Пишіть або телефонуйте нам, якщо є питання - проконсультуємо і підкажемо, який конкретно складаний велосипед підійде вам.