Залиште Ваш номер телефону і наші менеджери перетелефонують з Вами найближчим часом.
Під час катання на велосипеді необхідно використовувати відповідну екіпіровку, одним з основних елементів якої виступає шолом. Це важливий фактор безпеки, його головна мета - захист голови велосипедиста в разі падіння або ДТП. Від подібних неприємних ситуацій не застрахований ніхто, особливо під час руху дорогами загального користування разом з автомобілями. Тому подбати про безпеку - найважливіше завдання, перш ніж сісти за кермо. Обирати велошолом варто разом із велосипедом або навіть раніше - як правило, такі аксесуари продаються в спеціалізованих магазинах. У нас в асортименті великий вибір велосипедних шоломів, який підійде конкретно вам? Коротко розглянемо нижче.
Залежно від стилю їзди виробники випускають кілька типів велосипедних шоломів:
Тип шолома - це перше, на що треба звертати увагу під час купівлі, адже від цього залежить комфорт і безпека під час катання.
Конструкція всіх цих аксесуарів приблизно однакова незалежно від типу і включає:
Крім основних компонентів, можуть бути передбачені також козирок, світловідбивні елементи, москітна сітка тощо. Вони не впливають на функціональність, але підвищують комфорт використання шолома.
Як і в будь-якого аксесуара, у велошолома є свій термін придатності. Виробники заявляють, що він служить 3-5 років, проте на практиці тривалість безпечного використання менша - 2-3 роки. Причина - знос матеріалу під впливом зовнішніх факторів. Спінені матеріали, полімери, що використовуються для виробництва велосипедних шоломів, чутливі до впливу ультрафіолету і перепадів температури. Тому за тривалого і частого катання шолом зношується швидше, відповідно, міняти його потрібно через пару-трійку років, навіть якщо ви ніде не падали.
Якщо неприємність трапилася, ви потрапили в ДТП, впали з велосипеда тощо, тобто шолом уже побував "у справі", міняти його потрібно відразу після події. Його каркас уже прийняв удар і зазнав деформації, навіть якщо зовні з ним усе гаразд. Уже немає гарантії, що наступного разу він зможе погасити силу удару, тому краще не ризикувати здоров'ям і життям.
Для цього необхідно знати тільки один параметр - окружність голови. Візьміть сантиметрову стрічку, виміряйте окружність голови і зіставте отримані значення з розмірною сіткою в магазині, де збираєтеся купувати аксесуар.
Універсальна розбивка така:
Однак усі люди різні, тому орієнтуватися на ці приблизні значення не варто.
Відповідність окружності голови буквеному розміру на шоломі наводимо в таблиці нижче.
Ці значення теж не варто вважати істиною, оскільки, по-перше, тут вказані тільки парні значення, по-друге, кожен бренд складає свої розмірні сітки, які можуть відрізнятися навіть у різних лінійок товарів.
Купувати шолом, орієнтуючись на універсальні таблиці, можна тільки для спокійного катання. Активні поїздки і велоспорт вимагають, щоб шолом щільно сидів на голові, тому без примірки не обійтися. Якщо ви збираєтеся замовляти в інтернет-магазині, обов'язково приміряйте аксесуар у пункті видачі. Краще поміняти його на екіпіровку за розміром, ніж відчувати дискомфорт або ризикувати власною безпекою.
Якщо ви шанувальник зимового велоспорту, враховуйте, що в холодний сезон під шолом ви надягнете шапку. Тому він має бути трохи більшим, ніж літній.
Купуючи шолом для дитини, ніколи не беріть аксесуар із зазором на зріст, інакше прямо зараз він буде бовтатися на голові і не зможе захистити від травм.
Носити велосипедний шолом теж потрібно правильно. Його надягають під прямим кутом, стежать, щоб нічого не заважало огляду. Якщо відчуваєте дискомфорт, відрегулюйте розмір ремінцями, коліщатком або іншим механізмом, передбаченим у моделі.
Залишилися питання про велосипедні шоломи, хочете знайти аксесуар для себе? Погортайте каталог або телефонуйте менеджерам нашого магазину. В асортименті - великий вибір захисних аксесуарів для дорослих і дітей. На них встановлені низькі ціни, є різні типи велозахисту.