Каталог продукції

Як вибрати велосипедне крісло для дитини?

Зробити репост

Сімейні прогулянки на велосипеді - чудовий спосіб активного відпочинку, який йде на користь дорослим і дітям. Малюків катання привчає до здорового способу життя, дарує масу позитивних емоцій і зміцнює зв'язок з батьками. Зазвичай сімейні велопоїздки починаються, коли дитина підростає до конкретного віку, щоб їй можна було купити власний байк. Але як бути з найменшими, які ще не вміють кататися? Не варто відкладати поїздки на кілька років, адже в цьому випадку можна брати дитину з собою на прогулянку в дитячому велокріслі. Це корисний і практичний аксесуар, який фіксується до дорослого байка і дає змогу кататися всією сім'єю - безпечно, весело і з гарним настроєм.

Дитячі велокрісла бувають різних типів і конструкцій, виробники пропонують велику кількість моделей. Що підійде безпосередньо вам? У статті ми підготували кілька корисних рекомендацій.

З якого віку можна використовувати дитяче велокрісло?

Це перше запитання, яке ставлять батьки. Однозначної відповіді на нього не існує, адже ріст і розвиток малюка - справа суто індивідуальна. Єдиний критерій - уміння дитини впевнено сидіти, контролювати положення тіла в просторі. Педіатри кажуть, що в середньому це відбувається приблизно в рік, проте дивіться по своїй дитині. Деякі діти в цьому віці вже починають ходити, а сидіти давно навчилися. Тому подумайте, чи готовий конкретно ваш малюк, і вже виходячи з цього приймайте рішення.

Яким має бути велокрісло?

Про їхні різновиди і способи кріплення до дорослого велосипеда ми поговоримо трохи пізніше. Тут зупинимося на загальних для всіх моделей критеріях.

Що має бути в дитячому велосипедному кріслі з точки зору безпеки:

  • Ремені. Як і в автомобільному транспорті, дитину у велокріслі необхідно пристібати ременями безпеки. Для надійності вони мають бути п'ятиточковими - такі зазвичай використовують у машинах, призначених для перегонів, оскільки вони забезпечують кращий захист від травмування. Одного ременя під грудьми недостатньо, оскільки дитина може виплутатися з нього під час прогулянки або вислизнути під час аварії.
  • Підставки для ніг зі стременами. Їхня основна функція - захист ніг від потрапляння в колеса. Цей аксесуар важливий для загальної безпеки: якщо нога дитини опиниться в колесі, велосипед впаде, травми отримають і малюк, і дорослий. Краще, якщо підставка регулюється за висотою: це дасть змогу безпечно користуватися кріслом, навіть коли дитина підросте.
  • Підкладка на сидінні. Вона має бути з якісного м'якого матеріалу, який пропускає повітря. Сидіти на твердому пластику незручно, для пом'якшення і потрібна підкладка - вона забезпечить комфорт.
  • Виїмка для шолома. Розташовується на спинці і потрібна, щоб шия малюка не перенапружувалася під час катання. Використання шолома під час велопрогулянок - обов'язкова умова, а якщо на високій спинці не буде місця для нього, голова дитини буде постійно злегка нахилена - це шкідливо для опорно-рухового апарату загалом.
  • Висока спинка. Вона важлива для комфорту і безпеки, щоб малюк міг перебувати в розслабленому положенні.

Крім того, існують моделі-трансформери, які можуть приймати горизонтальне положення. Такі крісла радимо розглядати шанувальникам тривалих прогулянок, коли під час катання дитина може заснути. Виходить, ви зможете поєднати приємне з корисним: сон на свіжому повітрі під час велопрогулянки позитивно вплине на здоров'я малюка.

Пам'ятайте також, що велосипедне крісло має легко встановлюватися на байк і надійно фіксуватися.

Способи кріплення крісла на велосипед

Дитяче крісло може фіксуватися на дорослому байку трьома способами: спереду - на трубу переднього трикутника, а також на рульову трубу, тобто на раму, ззаду - на багажник, а ще на підсідельну трубу. Розглянемо їх детальніше.

Велокрісла з кріпленням на раму

У цьому випадку малюк перебуває безпосередньо у вас перед очима, перед ним відкривається широкий кругозір - йому чудово видно дорогу і навколишні пейзажі. Однак це все переваги такої фіксації. Серед недоліків:

  • Невелика гранична вага - такі крісла витримують до 15 кг.
  • Дискомфорт для дорослого. Дитина, що сидить попереду в кріслі, - відчутна перешкода, руки і ноги доводиться розставляти ширше, щоб керувати велосипедом. У такому положенні втома настає швидко, тому довгі прогулянки навряд чи вийдуть.
  • Підійдуть не кожній дитині. Зазвичай крісла з переднім кріпленням вузькі, тому вгодовані малюки туди просто не помістяться. До того ж вони жорсткі, часто позбавлені підніжок, а це не відповідає правилам безпеки.

Крім того, дитячі крісла на раму забезпечують менший захист при ударах і падіннях. Оскільки дитина перебуває спереду, небезпеку для неї становить кермо. Дорослий, який перебуває ззаду, може впасти прямо на дитину. Тому такі моделі варто купувати тільки для коротких прогулянок по рівному покриттю. При цьому дитина вже має добре триматися в кріслі й усвідомлювати, що відбувається навколо.

Велокрісло з кріпленням на багажник

Такі моделі жорстко фіксуються на багажнику і вважаються універсальними, тобто підходять для всіх байків. Вони витримують більшу вагу, ніж у попередньому випадку, - до 22 кг. Безпосередньо ці моделі виробники часто роблять регульованими, тобто їх можна відкидати, щоб дитина поспала.

Кріплення на багажник вважається найбільш безпечним - навіть під час падінь дитина навряд чи отримає травму. Однак і тут є свої недоліки, і головний серед них - відсутність амортизації (за винятком деяких виробників). Їздити з таким кріслом по занадто вибоїстих дорогах, перетинати бордюри та інші подібні перешкоди не можна. Якщо дорослий може підвестися на сідлі, то дитина в кріслі відчує всі нерівності й удари хребтом, що недобре для розвитку опорно-рухового апарату.

Велокрісло на підсідельній трубі

Воно фіксується спеціальним замком, куди вставляються штирі підвіски. Такі моделі вважаються найбільш безпечними, а тому їх використовують найчастіше. Величезний плюс - у них передбачена амортизація, що дає змогу кататися дорогами з будь-яким покриттям. Спинка може перебувати в різних положеннях, тож дитина може подрімати на прогулянці.

До крісла на підсідельну трубу можна докупити додаткове кріплення, щоб можна було швидко переставити його з одного велосипеда на інший. Крім того, для фіксації велокрісла не потрібен багажник.

Зверніть увагу: байки з жіночою геометрією, низькі велосипеди, а також транспорт з двопідвісною або екстремальною рамою не зовсім підходять для встановлення крісла на підсідельну трубу. У деяких випадках воно просто не зафіксується, в інших - може чіпляти колеса. Вирішити проблему можна, замінивши дуги кріплення.

Важливо: деякі люди, щоб збільшити висоту встановлення крісла, ставлять замок на підсідельний штир. Так робити не потрібно, адже в іншому разі штир може зламатися, що призведе до травм.

Базова безпека

Незалежно від обраного крісла стежте, щоб дитина завжди була в шоломі. На велосипеді обов'язково мають бути світловідбивні елементи та ліхтарі, особливо в темний час доби. Одяг для велопрогулянок має бути комфортним і не заважати руху - від довгих спідниць і шарфів варто відмовитися.

Корисна порада наостанок: якщо у вас відкидне крісло, і дитина засинає під час прогулянок, зафіксуйте попереду дорожню подушку (у формі підкови), щоб голова малюка не крутилася з боку в бік. Так ви забезпечите комфорт і безпеку для дитини.